bepor.cz

Podařilo se a po mnoha letech jsme nyní dostupní i na doméně .CZ - tedy už můžete klidně napsat i www.bepor.cz.

Číst dále

Ohlasy na školení

Dobrý den, děkuji Vám za školení i za certifikát. Od začátku jsem byla nadšená formou, jakou školení probíhalo. I když jsem si předsevzala, že dodržím Vámi doporučený pozvolný postup s přestávkami, nakonec mě zábavný děj tak vtáhnul, že jsem nemohla přestat a pokračovala jsem stále dál. Kdyby po mě občas někdo z kolegů něco nechtěl, asi bych se ani nenadechla. Školení bylo velmi záživné, ale i pro dlouholetého řidiče obsahově přínosné.
A ta rychlost!
Jen si budu muset dopilovat to přecházení chodců mimo přechod…
Děkuji a tleskám!
Eva Plachetková

Číst dále

Pořád nevěříte?

Zašifrovaný počítač a žádost o peníze? Pořád nevěříte? Vám se to stát nemůže? A nechcete si o tom radši přečíst?

Číst dále

BOZP-HOME-ENG

Co to zase je za zkratku? Nebojte se - jednoduché označení školení BOZP pro práci z domova v anglické verzi. Na základě vašich požadavků jsme přeložili toto školení tak, abyste ho mohli předložit i vašim zahraničním pracovníkům.

Číst dále

ONLINE i v roce 2021 ...

Napsat - ať je rok 2021 lepší, jak rok 2020 - je hloupost. Pro někoho to třeba byl nejlepší rok jeho života. Pro jiné to byl rok otravný svými zákazy. Pro mě také. Chtěl jsem navštívit Oceánii a sedím doma.

Číst dále

To počká!

“To počká! Školení nechám na později,” ujišťujete sami sebe. Bohužel školení bezpečnosti práce je povinné a propadlé certifikáty jsou malér.

Číst dále

Firma vzhůru nohama

Půlka oddělení odchází na homeoffice. Jeden nikdy neví, co se může stát. Děti jsou doma, na práci není klid. To se chystá svačina, vaří oběd, opravuje polička a úraz je na světě. A když se to stane v pracovní době? Průšvih.

Číst dále

Školení BOZP - práce z domova - NOVĚ

V dnešní době řada administrativních pracovníků pracuje z domova. Některé firmy dokonce řadu zaměstnanců nechají pracovat z domova již napořád. Zjistilo se, že to je daleko efektivnější a levnější. Zaměstnanci toho nezneužívají, bývají výkonnější, užijí si více času a vydělají si mnohdy i více peněz.

Číst dále

U plateb uvádějte VARIABILNÍ SYMBOL

Náš server funguje naprosto automaticky. A to nejen při platbě kartou, kdy jsou ihned vygenerovány certifikační kódy a rozeslány pozvánky na školení. Také je okamžitě vystaven a zaslán daňový doklad k platbě.

Číst dále

Školením to nekončí

Co následuje? Další školení!
Mrkněte, při jakých příležitostech musíte zopakovat školení BOZP. A nejen vy! Ale všichni zaměstnanci ve vaší firmě.

Číst dále

Neškolíte? Uvidíte, že ...

Dobře - nebudeme vás strašit. Ale že k pracovnímu úrazu může dojít, na to jistě přijdete sami. A v tuto chvíli je potřeba mít vše v pořádku a doložit, že jste udělali vše pro to, aby k úrazu nedošlo, a nebo se minimalizovaly jeho následky. A jak to dokážete? V prvé řadě je to řádné proškolení zaměstnanců.

Číst dále

Školení bezpečnosti práce

Podle zákona 262/2006 Sb. Zákoníku práce, mají všichni zaměstnavatelé za povinnost zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Školení BOZP se vztahuje k rizikům, s nimiž může přijít zaměstnanec do styku na pracovišti. Školení bezpečnosti práce je nutné zajistit při nástupu zaměstnance do práce, dále pak při změně druhu práce, změně pracovního zařazení a změně pracovních, technologických a výrobních postupů.

Číst dále

Účetní zaplatila “půl mega” hackerovi

Na začátku ztráty nemalé finanční hotovosti stál e-mail od majitele společnosti jeho účetní s prosbou o urgentní úhradu 16930 EUR do banky v Anglii. Účetní se e-mailem zeptala na pár podrobností a úhradu peněz bezodkladně podle požadavku provedla. Potvrzení o jejím provedení poslala majiteli prostřednictvím svého mobilního telefonu. Majitel se po obdržení potvrzení o platbě šel účetní zeptat, co je to za platbu. Záhy vyšlo najevo, že ze svého e-mailu své účetní žádnou žádost o platbu neposílal. Devětatřicetiletá žena se stala obětí podvodníka, který odeslal podvodný e-mail, jež měl všechny atributy e-mailu odeslaného od jejího nadřízeného.

Číst dále

Školíme BOZP a PO - přidejte se

Současná situace je pro všechny firmy náročná. V takovém informačním chaosu člověk leccos přehlédne. Následkem může být nepříjemné překvapení v podobě veřejnoprávních sankcí.

Číst dále

Z našeho chatu ...

Tak s tímto se potkáváme na našem chatu. Vyhněte se podobné lapálii, ze které již nelze uniknout. Uvědomte si, že pokud dojde k pracovnímu úrazu se zraněním, je zaměstnavatel povinen plnit - tedy platit. Ochrání ho plně nebo částečně jeho úrazové pojištění ale pouze za předpokladu, že splnil další náležitosti. A mezi ty rozhodně patří školení řidičů referentů! Zaměstnavatel za něj zaplatí méně jak za hamburger a ušetří mu to desítky nebo i stovky tisíc ...

Číst dále

Stanovisko HZS

Stanovisko Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky k otázkám týkajících se plnění povinností na úseku požární ochrany v době nouzového stavu.

Číst dále

BOZP a PO v době omezeného pohybu

Bohužel ani po několika týdnech, kdy se neustále zpřísňovaly opatření, nemáme jednoznačná stanoviska dotčených orgánů k zajišťování BOZP a PO v podnicích. Uvedené stanoviska jsou velmi nejednoznačná.

Číst dále

Stále školíme - přidejte se

I v současné situaci naše školení stále probíhají. Naopak - s přibývajícím homeoffice mnoho zaměstnanců konečně našlo chvilku splnit školení BOZP, PO nebo školení řidičů. Naše online učebna je každý den "zaplněna". Ikdyž jsou v určitých chvílích desítky studujících, nebojte se, naše servery zvládnou i stovky studentů současně.

Číst dále

Platíte převodem? ZRYCHLUJEME!

Pokud na našem serveru zaplatíte objednaná školení bezpečnosti práce platební kartou, obdržíte přístup takřka obratem. Náš automat vše propojí, zašle vám přístupy a vystaví fakturu. Tu vám s malým zpožděním zašleme na kontaktní mail adresu (i zde připravujeme zrychlení a vylepšení).

Číst dále

Na poslední chvíli

Už jen pár dní zbývá do konce roku. I my finišujeme a obíháme poslední opozdilce, kteří ještě nestihli svou pravidlenou roční či půlroční kontrolu BOZP či PO. Jde o naše zákazníky, kteří si u nás objednali dokumentaci BOZP a PO.

Číst dále

Školení kybernetické bezpečnosti

Základní školení kybernetické bezpečnosti je vhodné pro všechny, kteří chtějí zlepšit ochranu svých dat, zejména digitálních. E-Learningové školení je tak vhodné pro všechny zaměstnance v dané společnosti, bez rozdílu pracovního zařazení. Jeho cílem je seznámit běžného uživatele PC a dalších koncových zařízení, znalosti rizik napadení těchto zařízení, počítačových systémů, ztráty dat, základní techniky útočníků a obrany proti nim. Absolvent tohoto školení by měl po jeho splnění vědět, na co si dávat pozor z pohledu uživatele moderních komunikačních a informačních technologií. Jedná se také o vhodné doplňující E-Learningové školení Ochrana osobních údajů-GDPR.

Číst dále

Kontroly BOZP

Začali se množit kontroly od Inspektorátu práce. Aha, řeknete si - už zase někdo straší. Nechceme strašit, zajimavé na tom je, že kontroly chodí např. do knihkupectví, které má 3 zaměstnance. Nebo do kavárny nebo květinářství. Vše u firem, které nemají ani zdaleka 25 zaměstnanců.

Číst dále

Pracovnělékařská péče

Při zpracování dokumentace a následných prohlídkách se stále setkáváme s otázkami ohledně pracovně lékařské péče. Tedy ANO - i vy musíte mít smlouvu se zařízením pracovně lékařské péče. A dokonce tam posílat i řadu vašich zaměstnanců - zejména ty, kteří řídí auto v souvislosti s výkonem své práce. Tedy tzv. řidiče referenty.

Číst dále

Drobné aktualizace

Za poslední půlrok jsme nasbírali drobné aktualizace a vaše podněty na vylepšení textů. Odstranili jsme nějaké překlepy, zlepšili nějaké formulace, aby texty byly srozumitelnější. A nyní jsme vám vše nasadili na web. Jednalo se především o školení BOZP.

Číst dále

Anglické verze školení

Víte, že již více jak 5 let nabízíme anglickou verzi školení řidičů? A dokonce více jak půl roku již máme k dispozici také anglické verze pro BOZP a PO!

Číst dále

Rozesíláte pozvánky na školení? Tak POZOR!

Jsme rádi, když vám můžeme přinášet nové funkce na našem serveru. Proto se vás stále snažíme upozorňovat, jak je využívat. Mnozí z vás již zládnou zapsat uživatele k certifikačnímu kódu a poslat mu pozvánku.

Číst dále

Požární bezpečnost - ať se vám to nestane

S podobnými pochybeními se při kontrolách PO v provozovnách setkáváme neustále. Navíc se mnoho lidí domnívá, že je otravujeme, protože oni přece ví, jak to dělat nejlépe. Dobře čtěte a nebude věřit, co v hotelu zanedbali. Každý si uvědomte, že chybějící hasičák, otevřené požární dveře či zablokovaná úniková cesta může znamenat třeba právě ten Váš konec ...

Číst dále

Co už platí a co nás čeká?

Nečekejte žádný vyčerpávající výčet. Naše školení jsou zaměřená především na administrativní práce a zde se toho opravdu moc neudálo a asi se nic zásadního nechystá ani v roce 2019. Ale co se tady aspoň náznakem děje:

Číst dále

Zadávejte zaměstnance do objednávky

Připravili jsme pro vás zajímavou funkci. Nyní můžete na objednávce zapsat k volnému kódu zaměstnance, který má absolvovat školení. Přihlaste se do administrace a zvolte Přehled objednávek. Vyberte si objednávku s volnými kódy a klepněte vpravo na ikonku Detail objednávky. Zobrazí se seznam dostupných certifikačních kódu. Nyní je vpravo k dispozici ikonka pro editaci zaměstnance, odeslání kódu nebo vytištění duplikátu certifikátu.

Číst dále

Změny ve školení řidičů referentů - říjen 2018

Navrhované změny v pravidlech, které budou platit od října a dotýkají se naší problematiky, se týkají tří zákonů - zákona č. 361/2000 Sb. o pravidlech provozu, 56/2001 Sb. o (technických) podmínkách provozu vozidel a 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích.

Číst dále

Provozní dokumentace

Podle § 4 nař. vl. 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí.

Číst dále

Jízda v odstavném pruhu

Pokud se na silnici tvoří stojící kolony vozidel, mohu pro průjezd k nejbližšímu výjezdu užít odstavný pruh. Tento postup sice není v pravidlech výslovně uveden, ale není ani zakázán. Opuštěním jízdních pruhů vlastně vyjíždím na místo, ležící mimo pozemní komunikaci, což je dle pravidel možné a na začátku odbočovacího pruhu na silnici opět najedu. Navíc tím, že opustím zaplněnou komunikaci, pomohu řešení dopravní situace.

Číst dále

Dokumentace BOZP a PO

Velmi často se setkáváme s tím, že je firemní dokumentace týkající se BOZP a PO velmi podceňována a velká část zaměstnavatelů netuší, že jsou při naplnění podmínek podle Zákoníku práce a zákona o požární ochraně povinni zpracovat, vést a pravidelně aktualizovat dokumentaci, která slouží k zajištění bezpečnosti práce a požární ochrany v podniku.

Číst dále

Přednost zprava, když je tam jednosměrka

Pokud pojedu přes neoznačenou křižovatku (bez značek upravujících přednost) a silnice vpravo bude jednosměrná v mém směru, nemusím dávat přednost zprava, neboť zprava nikdo vyjet nemůže.

Číst dále

Provozní dokumentace

Podle § 4 nař. vl. 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí, zařízení musí být vybaveno provozní dokumentací.

Číst dále

Traumatologický plán

Podle § 102 odst. 6 ZP je zaměstnavatel povinen přijmout opatření pro případ zdolávání mimořádných událostí, jako je například přivolání rychlé záchranné služby nebo poskytnutí první pomoci.

Na každém pracovišti musí být jmenován zaměstnanec, který bude za zdolání mimořádné události odpovědný.

Číst dále

Na hlavní se nebliká

Pokud projíždím křižovatkou po hlavní silnici, znamení o změně směru jízdy nemusím dávat, i kdyby hlavní silnice vedla do oblouku. Hlavní silnice se vždy považuje za přímý směr. Naopak, kdybych z hlavní silnice sjížděl, jednalo by se o odbočování a použití směrovek by bylo povinné.

Číst dále

Kniha úrazů

Jedním z dokumentů, které musí být na všech pracovištích bez rozdílu je Kniha úrazů. Zaměstnavatel má povinnost vést evidenci o všech pracovních úrazech, které se stanou zaměstnancům, kteří byly v době úrazu u něj v pracovním poměru.

Číst dále

Pracovnělékařská péče

Dne 12. července 2017 byl ve Sbírce zákonů zveřejněn zákon č. 202/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony. Nabude účinnosti 1. listopadu 2017. Do té doby bude provedena i novelizace vyhlášky č. 79/2013 Sb. (vyhláška o pracovnělékařských službách a některých druzích posudkové péče).

Číst dále

Kdo může poskytovat služby BOZP

Podle § 9 z. č. 309/2006 Sb., o zajištění dalších podmínek BOZP, ve znění pozdějších předpisů, může zaměstnavatel zajišťovat plnění úkolů v prevenci rizik sám, zaměstnává-li nejvýše 25 zaměstnanců, pokud k tomu má potřebné znalosti. Z tohoto ustanovení plyne, že v malé firmě může zaměstnavatel určit osobu odpovědnou za BOZP, případně můze školit svépomocí. Vždy ale existuje riziko, kdy v případě nedostatečné znalosti právních předpisů může cokoliv opomenout.

Číst dále

Definice pracovního úrazu

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním.

Číst dále

Stal se pracovní úraz

Správný postup při vzniku a evidenci pracovního úrazu může mít značný vliv na následné prokazování odpovědnosti zaměstnavatele a tím i na výši odškodnění pracovního úrazu.

Číst dále

Řazení do jízdních pruhů za křižovatkou a přednost protijedoucích vozidel

Jsme na křižovatce s provozem řízeným pomocí semaforu bez rozlišení směrů. Na takovýchto křižovatkách mají zpravidla řidiči, jedoucí z protilehlých silnic, zelenou současně. Obecně proto platí povinnost při odbočování doleva dát přednost v jízdě protijedoucím řidičům. Platí však toto pravidlo i při odbočování na komunikaci, kde je více jízdních pruhů?

Číst dále

Hlavní platí, dokud není ukončena

Dopravní značka „hlavní silnice“ platí zpravidla v delším úseku komunikace. Pokud jedu po hlavní a neopustím ji, mám stále přednost, i když není značka „hlavní silnice“ opakována před každou křižovatkou. Hlavní silnice končí až dopravní značkou „konec hlavní silnice“, nebo „Dej přednost v jízdě“.

Číst dále

Roční prověrky BOZP

Co v praxi znamená, provést prověrku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v rámci všech pracovišť a zařízení? Přesný obsah prověrky není nikde specifikován. Cílem ročních prověrek BOZP je provést komplexní kontrolu dodržování povinností, plynoucích z právních a ostatních předpisů bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a to včetně vnitřních předpisů společnosti, v rámci všech pracovišť společnosti.

Číst dále